GÜNDEM SİYASET EKONOMİ BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT MEDYA YAŞAM TÜMÜ
İşçiler Ücretli İzne Çıkarılsın...
İşçiler Ücretli İzne Çıkarılsın...
Koronavirüs Ekonomiyi Durma Noktasına Getirdi...
Koronavirüs Ekonomiyi Durma Noktasına Getirdi...
İstanbul Valiliği Önlemleri Artırdı...
İstanbul Valiliği Önlemleri Artırdı...
Vatandaşlar Koronavirüse Ne Kadar Hazırlıklı?
Vatandaşlar Koronavirüse Ne Kadar Hazırlıklı?
5 Kasım 2019 Salı - 00:04

Enerji Sektörü Ankara'da Buluştu...

Dünyanın enerji devlerinin bir araya geleceği, “Gelecek Enerji-Energy is Future” yaklaşımı ile enerji sektörünün tüm paydaşlarının buluşacağı EIF Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarıbu yıl 12.’inci kez 6-8 Kasım tarihlerinde Ankara’da Congresium’da 300’ü aşkın yerli ve yabancı firmanın, üst düzey hükümet yetkililerinin ve dünyanın en önemli şirketlerinin katılımıyla düzenleniyor.

Enerji Sektörü Ankara da Buluştu...

Dünyanın enerji devlerinin bir araya geleceği, “Gelecek Enerji-Energy is Future” yaklaşımı ile enerji sektörünün tüm paydaşlarının buluşacağı EIF Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarıbu yıl 12.’inci kez 6-8 Kasım tarihlerinde Ankara’da Congresium’da 300’ü aşkın yerli ve yabancı firmanın, üst düzey hükümet yetkililerinin ve dünyanın en önemli şirketlerinin katılımıyla düzenleniyor.

T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK)’nın destekleriyle gerçekleşen EIF Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı’nda 3 gün boyunca enerji sektörünün tüm paydaşlarının katılacağı ikili iş görüşmelerle gerçekleşecek ticari anlaşmaların yanı sıra dünya ve Türkiye’deki enerji sektörünün önemli konu başlıkları ele alınacak. Oturumlarda hükümet düzeyindeki heyetler ve uluslararası şirketlerin üst düzey yöneticileri yer alacak. Kaçırılmaması gereken Kongre eş zamanlı olarak 5 salonda gerçekleşecek ve bu oturumlarda enerji sektörünün önemli konu başlıklarında güncel bilgi edinme ve sunumlara ulaşma imkânı bulmak mümkün olacak.

15 bin delegenin beklendiği Kongre’nin açılış konuşmalarını; T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Mustafa Elitaş, TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Muhammet Balta, Ankara Valisi Hasip Şahin, EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, İngiltere’den Kraliçe Elizabeth’in görevlendirdiği, Birleşik Krallık Hükümeti Türkiye Ticaret Elçisi Lord Robin Berry Janvrin, Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Fatma Şahin, Enerji Verimliliği Derneği Genel Başkanı ve EIF 2019 Kongre Onursal Başkanı Murat Kalsın, ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran gerçekleştirecek.

ENERJİ TİCARET MERKEZİ OLMA HEDEFİYLE İLERLİYORUZ

Özellikle Avrupalı ve Afrikalı enerji firmalarının Türkiye’ye ilgisinin büyük olduğuna dikkat çeken Murat Dilek, “İngiltere’den 15 şirket, Türk şirketleri ile iş birliği yapmak için EIF 2019’a geliyor. Bunlardan bazıları Türkiye’yi üretim üssü olarak kullanarak, Afrika ve Körfez ülkelerine satış yapmayı hedefliyorlar. Türkiye’nin bir “Enerji Koridoru” olmakla kalmayıp, “Enerji Ticaret Merkezi” olması potansiyeli yabancı yatırımcının ilgisini diri tutuyor. Doğalgazda hatırı sayılır bir ticaret merkezi olmak için, doğalgaz depolamak için gerekli altyapının en kısa sürede oluşturulması da gerekli. Bu depolama alanları ile Türkiye sadece bir geçiş ülkesi değil, “ticaret merkezi” olacak. Bu yıl EIF Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı’nda Elektrik Üreticileri Derneği ile birlikte düzenleyeceğimiz “Enerji Depolama” etkinliğinde son gelişmeler ele alınacak. İkili görüşmeler, Teknoloji Transferi ve Depolama konusunda yeni iş birlikleri oluşacak” diye konuştu.

ÖNEMLİ İSİMLER EIF 2019’DA OLACAK

Şangay İş birliği Örgütü İş Konseyi Yönetici Sekreteri Sergey Kanavsky, SOCAR CEO’su Zaur Gahramanov, Etihad Energy Services İş Geliştirme ve Teknik Müdür Yardımcısı Pradeep SinghSonnen Yeni Pazar Geliştirme Avrupa Direktörü WenzelBrühl ve EquinorTürkiye Ülke Müdürü Paul Piche de EIF 2019 Konferansı’nda konuşmalarını gerçekleştirecekler.

30 ülkeden gelecek olan Türkiye enerji pazarı ile ilgilenen şirketler, ikili iş görüşmeleri için hem fuar alanında hem de ikili görüşmeler salonunda yerlerini alacaklar.

10.000 m2 fuar alanı ile Ankara’da Congresium’da gerçekleşecek olan 12. EIF Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı’nın Resmi Hava yolu sponsoru Türk Hava Yolları, global iletişim ortağı ise Anadolu Ajansı oldu.

300’Ü AŞKIN FİRMA KATILIYOR

EIF Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı, yenilenebilir enerji kaynakları olan güneş  enerjisi, rüzgar enerjisi, jeotermal enerji, hidroelektrik enerji biyokütleden enerji üretimi ile birlikte, Dünya ve Türkiye enerji piyasalarının değerlendirilmesi ve milli enerji bağlamında Türkiye’deki enerji yatırımları, enerji depolama gibi bir çok konuya odaklanan 300’ü aşkın firma ile önemli etkinliklere ev sahipliği yapacak.

AVRUPA ALIM HEYETLERİ FUARDA OLACAK

Avrupa Komisyonu dünyadaki 200 noktasından duyuru yaptırarak Türkiye’de düzenlenecek EIF Enerji Kongre ve Fuarı’na heyetle katılımlara katkı sağladı.

T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın destekleriyle gerçekleşecek olan kongrenin amacı,çeşitli enerji kaynaklarının ve enerji piyasalarının tüm boyutları ile değerlendirilmesi ve en son gelişmeler ile uygulamaların pek çok açıdan tartışılıp ele alınabileceği bir ortam oluşturmak.

Avrupa Komisyonu -Avrupa İşletmeler Ağı, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve OSTİM Enerji ve Çevre Teknolojileri Kümelenmesi İngiltere Ticaret Bakanlığı- T.C. Ticaret Bakanlığı ile yapılan işbirliği çerçevesinde, fuar katılımcılarına özel, B2B görüşmelerinin yapılması amacıyla yabancı ülkelerden enerji yatırımcıları EIF Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı’nda olacak.İngiltere Büyükelçiliği ve OSTİM Enerji ve Çevre Teknolojileri Kümelenmesi ile yapılanişbirliği çerçevesinde, katılımcıların B2B ikili görüşmelerini gerçekleştirmek üzere bir heyet de EIF’te olacak.

GELECEK ENERJİDE, GÜCÜMÜZÜ ORTAYA KOYALIM

Kongrenin düzenleyicisi Domino Fuarcılık’ın Yönetim Kurulu Başkanı Murat Dilek, yabancı yatırımcının enerji yatırımı için rotayı çevirdiğine dikkat çekerek, “Kongremize de adını veren ‘Energy is Future’ yaklaşımı, sektörümüzün önemini çok net bir şekilde ortaya koyuyor. Evet, enerji gelecektir! Türkiye olarak hem devletimiz hem de özel sektörümüz, bu gerçeğin farkında olarak ülkemizin potansiyelini en efektif şekilde ortaya çıkarmak, dünya enerji arenasında sağlam bir yer edinmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Son 17 yılda ulaşmış olduğumuz nokta, bu alandaki gücümüzü, deneyimimizi ve kararlılığımızı en net bir şekilde ortaya koyuyor” dedi.

YATIRIM AJANSI GİBİ ÇALIŞIYORUZ

Fuarlarındaki tecrübelerinden dolayı artık elektrik, doğalgaz ve maden sektörlerinde yabancı yatırımcıların Türkiye’ye olan ilgisini doğru kanallarla kesiştirmek ve enerjide rehber olabilmek için”enerji yatırımcı ajansı” görevi gördüklerini dile getiren Murat Dilek,”Bu  yıl yerli ve yenilenebilir kaynakların enerji üretimindeki payının artması için yatırımcıların daha cesur, daha öngörülü adımlar atacağını öngörüyoruz” diye konuştu.

YEKA DAHA ETKİN ANLATILACAK

12. EIF Uluslararası Enerji Kongresi’ndeki oturumlarda, elektrik sektöründe Türkiye’nin uzunca bir süredir büyük başarı ile uyguladığı Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanı (YEKA) süreçleri ile yerli kömür yakıtlı elektrik üretim santralleri ihaleleri ve diğer yatırım fırsatları ile ilgili girişimciler bilgilendirilecek. Doğal gaz sektöründe ise LNG ticareti ve sürece EPİAŞ’ın da dahil olmasıyla ortaya çıkan fırsatlara ilişkin bilgilendirmelere yer verilecek. Maden sektöründe ise yabancı yatırımcılar için yeni mevzuat düzenlemeleri ve teşvikler hakkında açıklayıcı bilgiler rehber isimler aracılığı ile sunulacak.

 

 
ORSİAD'DAN Enflasyon Açıklaması...
 
Türk Siyasetinde Bir Parti Daha...
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
MEB'den Öğrencileri Sevindiren Haber...
Milli Eğitim Bakanlığı, 16 bin 600 akıllı tahta için Arçelik’le anlaşma ...
CDT İle PHM Technology Arasında İş Birliği...
Karmaşık sistemlerin tasarımı ve Endüstri 4.0 hedeflerine yönelik sunduğu ...
Teknofestte O Da Var...
1922’den bu yana, 97 yıllık tecrübesiyle sektörün önde gelen firmalarından ...
 
Uzmanlar Uyardı!
Uzmanlar, son günlerde yaygınlaşan "FaceApp" uygulamasının kişisel verilerin ...
Facebook'a 5 Milyar Dolar Ceza Kesildi!
ABD Federal Ticaret Komisyonu, sosyal paylaşım sitesi Facebook'a 5 milyar dolar ceza kesti.
Huawei ve Rusya'dan İşletim Sistemi Görüşmesi
Rusya Dijital Kalkınma, Haberleşme ve Kitle İletişim Bakan Yardımcısı ...
 
Iphone'da Ekstra Depolama Alanı...
Çoğumuz iPhone ya da iPad‘imize yalnızca merak ettiğimiz için birçok uygulama ...
Facebook'tan Kripto Para Açıklaması
Facebook, 2020 yılında “Libra” adlı yeni bir kripto para biriminin piyasaya ...
Google Uyardı!
Google, Trump yönetimini, Çin teknoloji markası Huawei ürünlerinin ABD’de ...
 
ÇOK OKUNANLAR
FACEBOOK'TA EMEKÇİ TERİ
TWITTER'DA EMEKÇİ TERİ
KÖŞE YAZARLARIMIZ
Hüseyin Öz
ZOR ZAMANLAR, GÜÇLÜ SİYASAL LİDERLERLE AŞILIR
Mustafa Arif
KAPİTALİSTİN DİNİ, İMANI, MİLLİYETİ, MERHAMETİ OLMAZ; YA EMEKÇİNİN…
Neşe Yıldız
25 KASIM KADINA KARŞI ŞİDDETLE MÜCADELE ULUSLARARASI GÜNÜ’NÜN AKLA GETİRDİKLERİ
Eyüp Karaderili
SENDİKAL HAREKET, BİRLİK-BERABERLİK VE MÜCADELEDE SORUMLULUK ALMAK
Mehmet Şahin
ENDÜSTRİYEL İLİŞKİLER KURULLARI
Devlet Sert
ÇAĞDAŞ KÖLELİK: TAŞERONLUK
Yahya Osmanoğlu
”Azmin Kurduğu Acz’in Yıktığı Şehirler”e Dair...
ÇOK YORUMLANANLAR
BİLGİ BANKASI
TAŞERON İŞÇİLERİMİZİN İHTİYAÇ DUYDUĞU SORU ve CEVAPLAR ÇALIŞAN REHBERİ SOSYAL GÜVENLİK KURUMU KANUNLAR - Devlet Memurları Kanunu - İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu - İşsizlik Sigortası Kanunu - Kamu Görevleri Kanunu - İş Kanunu - Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu - Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu - Türkiye İş Kurumu Kanunu - Yabancıların Çalışma İzinleri Hakkında Kanun
Emekçi Teri
KünyeKünye Ä°letiÅŸimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri