İranlı Milletvekili Koronavirüs Sebebiyle Öldü...

7 Mart 2020 Cumartesi   13:42

İran’da koronavirüs siyasi hayattan can almaya devam ediyor. Bir milletvekili daha koronavirüs sebebiyle öldü.

Geçtiğimiz hafta Eşrefiye Milletvekili Muhammed Ali Ramazani hayatını kaybederken bu hafta da Fatma Rehber Kovid-19 sebebiyle yaşamını yitirdi.

İran 21 Şubat seçimlerinde Tahran milletvekili olarak seçilen Fatma Rehber, virüsün etkisiyle 2 gündür komada yaşam mücadelesi veriyordu. Koronavirüse yenik düşen Rehber, bugün yaşamını yitirdi.

İRANLI 23 MİLLETVEKİLİNDE KORONAVİRÜS VAKASI

İran Meclis Başkan Yardımcısı Abdurrıza Mısri, halkla yakın ilişkiler içinde bulunan milletvekillerinde virüse rastlandığını ve bugüne dek 23 milletvekiline teşhis konulduğunu aktardı. Mısri, "Kendilerine gelecek zararı önlemek için milletvekillerine vatandaşlarla görüşmelerini kesmelerini tavsiye ediyoruz” şeklinde konuştu.

“SAMİMİYSENİZ İLAÇ YAPTIRIMINI KALDIRIN”

İran Cumhurbaşkanı Ruhani de konuya ilişkin bir açıklama yaparken küresel bir hastalık olan Kovid-19’un İran’ın tüm eyaletlerine yayıldığını doğruladı. Ruhani, “Koronavirüs neredeyse bütün eyaletlerimize yayıldı. Bir anlamda bu, dünyadaki birçok ülkenin enfekte olduğu küresel bir hastalıktır. Tedbir ve iş birliğiyle bu sorunu en kısa zamanda aşmamız gerekmektedir. Onlar (ABD) merhamet maskesi takarak 'İran halkına yardım edelim' diyorlar. Siz eğer samimiyseniz en azından ilaç yaptırımlarını kaldırın. İran ulusuna karşı hata yaptığınızı, özür dilediğinizi ve ilk adım olarak ilaç ithalatı için bankacılık faaliyetleri ile sağlık ve gıda alanındaki taşımacılık yaptırımlarını halkın üzerinden kaldırın" ifadelerini kullandı.

 Sayfa Adresi: http://www.emekciteri.com/haber/Iranli-Milletvekili-Koronavirus-Sebebiyle-Oldu-/56899